• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Western Arts Club zahájil letošní rok 2015

Na začátku února proběhla první letošní akce WAC a to víkendový kurz trikového lasování pod vedením profesionálního lasaře - Josefa Pelce, který více než deset let působí jako člen mezinárodního teamu westmanů ve westernovém městě Pullman City v Bavorsku.

Kurz proběhl ve velmi příjemné a milé atmosféře westernové školy v Janovicích za účasti členů WAC, kteří se nyní připravují na nová vystoupení a soutěže. Josef ,,Pepa" Pelc předvedl svoji výtečnou formu a zcela jistě motivoval svým uměním všechny přítomné.

Těší nás o to více, že se po ukončení kurzu stal novým Arbitrem WAC, tedy platným členem a garantem kvality našeho klubu. Pepa je v Evropě velmi uznávaným westernovým umělcem, je nejen výtečným lasařem, ale také westernovým jezdcem, sedlářem a hlavně mnohaletým kamarádem, který naši činnost podporuje. Stal se tak další osobností, kterou se náš klub může pochlubit a přislíbil svoji účast a show na letošní Velké ceně Indianě.

Je tomu právě měsíc, kdy jsme se s mojí ženou jako zástupci WAC vydali na pozvání britského klubu westernových artistů přes kanál La Manche na 1st International Western Skills Circus Festival ve dnech 21 -22. února, tedy první oficiální mezinárodní setkání westernových umělců ve Velké Británii. Festival se konal ve městě Swansea, tedy doslova labutí moře, což je krásné přístavní město ve Walesu. Bylo to velmi milé a přátelské setkání s lidmi, westernovými umělci, jehož náplní bylo školení a výuka western arts dovedností. Krásným završením našeho pobytu ve Walesu bylo naše vystoupení, které bylo jako hlavní bod programu zařazeno k ukončení festivalu.Prohloubila se tak na loňském britském šampionátu započatá spolupráce, která nyní vyvrcholila propojením našich organizací. Z celkového počtu 36 účastníků se můžeme pochlubit novými 16 členy WAC z Velké Británie! Dochází tak k historickému milníku v naší činnosti a to v propojení našich zemí jak po stránce organizační, tak v pořádání oficiálních mistrovství a evropských šampionátů v ČR i v zahraničí.
Je to výsledek více jak dvacetileté tradice pořádání těchto soutěží v ČR a především 18 let pořádání největší evropské soutěže na půdě Rýmařova.

Pro nás je to důstojné vyústění naší činnosti, jelikož právě náš klub byl prvním klubem v Evropě, který získal status pobočky mezinárodního Wild West Arts Clubu se sídlem v Las Vegas USA. Navazujeme tak jako samostatný evropský klub na řadu let zavedenou tradici pořádání westernových soutěží u nás v Rýmařově i na dalších místech ČR.

Dnes, kdy máme vybudované potřebné zázemí ve westernové škole, která je umístěna v lomu v Janovicích, můžeme dál v těchto aktivitách pokračovat. Práce samozřejmě nekončí, zušlechťování celého prostoru bude probíhat ještě několik let, ale daří se nám mnohem lépe vytvářet novou členskou základnu, zejména z dnešní mladé generace. Jenom takto můžeme v Rýmařově udržet tradici, která je v ČR i Evropě ojedinělá.
Srdečně zveme naše spoluobčany na přehlídku westernových dovedností, které kromě zavedených soutěžících, předvedou na letošní 18. Velké ceně Indianě i naši následovníci z řad dětí a juniorů.
Věříme, že se nám takto podaří navázat na 9 ročníků oficiálních mistrovství Evropy ve westernových disciplínách, které se nám v minulých letech ve spolupráci se Skautským střediskem podařily uspořádat.

Rádi uvítáme v našich westernových školách novou generaci a srdečně zveme na bohatý program WAC sezóny 2015.

Ladislav Šín

 

WP 20150221_016WP 20150221_10_58_37_ProWP 20150221_22_28_14_Pro

 
Copyright © 2019 Western Arts Club. Všechna práva vyhrazena.